Powiatowe obchody Dnia Niepodległości

Powiatowe obchody Dnia Niepodległości w 2014r. odbyły się w Mirsku. Uroczystą mszę świętą w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Mirsku o godzinie 16.00 koncelebrował ksiądz dziekan Krzysztof Kurzeja i ksiądz Robert Kocjan.

W tegorocznych obchodach Dnia Niepodległości wzięli udział Senator RP Jan Michalski, Posłanki na Sejm RP Zofia Czernow i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Starosta Lwówecki Józef Stanisław Mrówka, Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego Henryk Kulesza, radni powiatowi, przedstawiciele władz gminnych powiatu lwóweckiego : Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński, , Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Mirsk Piotr Konsur, Burmistrz Miasta i Gminy Olgierd Poniźnik, Przewodnicząca Rady Miejskiej Wlenia Katarzyna Kotołowska, przedstawiciele szkół i instytucji powiatowych wraz z pocztami sztandarowymi.

Przed złożeniem przez delegacje wieńców dokonano poświęcenia miejsca pamięci oraz odbył się apel poległych w asyście pocztów sztandarowych. Okolicznościowe wystąpienia wygłosili: Starosta Lwówecki Józef Stanisław Mrówka, Senator RP Jan Michalski oraz Posłanki na Sejm RP Małgorzata Sekuła -Szmajdzińska i Zofia Czernow. Potem delegacje władz, instytucji, organizacji i szkół złożyły pod ścianą pamięci wieńce oddając hołd wszystkim, którzy oddali życie za wolność kraju.

Część artystyczna uroczystości odbyła się na sali miejskiej Urzędu w Mirsku.
W przepięknym montażu słowno- muzycznym zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych. Po nim, brawurowo odtańczyli poloneza uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirsku, a na koniec kilka pieśni patriotycznych zaśpiewał mirski zespół folklorystyczny „Izerskie Bogdanki”.