Dzień Ziemniaka
 Dnia 10 października 2014 r. odbył się ,,Dzień Ziemniaka” w ogródku dendrologicznym ,,Uroczysko Piekiełko”, zorganizowany przez koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, przy ścisłej i aktywnej współpracy z Nadleśnictwem Lwówek Śląski.

Imprezę rozpoczęła Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lwówku Śląskim - Pani Izabela Romanek, następnie głos zabrał podleśniczy - Pan Marek Bieradzki.

,,Dzień Ziemniaka’’ był działaniem o charakterze środowiskowym i edukacyjnym. Dzieci miały możliwość wysłuchać Pana podleśniczego, a także obserwować rośliny i zwierzęta żyjące w lesie oraz kształtować postawy „młodego ekologa”. Ww. inicjatywie towarzyszyły różnego rodzaju konkursy z nagrodami oraz upominki dla wszystkich dzieci, a także wspólne pieczenie ziemniaka i kiełbasek.

Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze. Rodziny jak i dzieci miały możliwość porozmawiać ze sobą wymieniając się swoimi doświadczeniami, troskami i radościami. Ponadto udział w spotkaniu zintegrował dzieci z rodzin zastępczych z wychowankami Domu dla Dzieci Nadzieja w Lubomierzu.

Pragniemy podziękować Nadleśnictwu Lwówek Śląski za nieodpłatne przeprowadzenie zajęć przyrodniczych oraz poczęstunek w ramach Dnia Ziemniaka.