Wystawa edukacyjna „Przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego”

75 lat temu, 27 września 1939 r. rozpoczął się proces tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego, które zapisało piękną kartę w historii naszego narodu. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna i Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim przygotowały okolicznościową wystawę poświęconą przywódcom Polskiego Państwa Podziemnego. Składają się na nią głównie plakaty przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Zamieszczono również tematyczną bibliografię . Wystawę można obejrzeć w holu na parterze Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski do końca października.

Wystawa jest odpowiedzią na apel jaki wystosowały Instytut Pamięci Narodowej oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej do organów samorządowych, w tym do starosty lwóweckiego z prośbą o upamiętnienie tej ważnej rocznicy. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego – jak czytamy w apelu – było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, pozwalających przetrwać czas komunistycznej dyktatury.