Spływ kajakowo – pontonowy Bobrem
 W dniu 30.08.2014r. miał miejsce spływ kajakowo – pontonowy rzeką Bóbr, zorganizowany przez Powiat Lwówecki w ramach projektu ”Piastowie i Przemyślidzi na polsko – czeskim pograniczu” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Europejskiej Współpracy Terytorialnej Republika Czeska – Rzeczypospolita Polska w Euroregionie Nysa oraz z budżetu Państwa.

W tegorocznym spływie wzięła udział rekordowa ilość uczestników. Ponad 140 osobowa grupa miłośników kajakarstwa wystartowała o godzinie 11:00 z Nielestna aby o ok. godzin 16:00 zakończyć imprezę na tamie we Lwówku Śląskim. W spływie oprócz mieszkańców Powiatu Lwóweckiego wzięli udział nasi przyjaciele z Czech (z Zaclerza i Maxova).

Spływ był kolejnym działaniem projektowym. W miesiącu czerwcu odbyły się dwie konferencje historyczne, pierwsza w Domu Kultury w Zaclerzu a druga w Pałacu Lenno we Wleniu poświęcone ziemi lwóweckiej w okresie Piastów. Swoje referaty wygłosili m.in. prof. PhDr. Vladimír Wolf, dr hab. Robert Klementowski, mgr Stanisław Firszt, mgr Ivo Łaborewicz. Wydano również publikację opisującą historię ziemi lwóweckiej w czasach piastowskich. Ponadto w każdym z 5 miast naszego powiatu zainstalowano tablice informacyjne opisujące średniowieczne dzieje naszych miast.