Powiat kupił rowery!
 Przyjechały z samego rana w czwartek 24 lipca br., zapakowane w folie ochronne, zmieściły się w jednej tylko ciężarówce, za to wyładowanej po brzegi. Jeszcze nie kompletne, wymagały dokręcenia tego i owego. 30 lśniących, białych i czarnych, pachnących nowością, gotowych do jazdy.

Rowery, bo o nich mowa, kupione by mogli na nich jeździć goście dwóch powiatowych schronisk młodzieżowych – w Łupkach i Kamieniu. Każde z nich dostanie po 15 szt., jeśli będzie trzeba je przewieźć, to tez da się zrobić. Całkiem niedawno Powiat Lwówecki zakupił dwie przyczepy rowerowe, do któryś świetnie „pasują” zakupione rowery. Do kompletu kaski rowerowe i kamizelki.

Są rowery, są przyczepy, są też mapy i liczne szlaki rowerowe wytyczane przez lata, wystarczy przyjechać i zwiedzać Powiat Lwówecki z siodełka roweru. A jest co zwiedzać bo w powiecie zabytków i atrakcji nie brakuje. Są średniowieczne zamki, pałace, ratusze miejskie, fortyfikacje, kościoły, zabytki techniki, muzea, rezerwaty przyrody, duża liczba gatunków fauny i floty, osobliwości przyrodnicze czy minerały. Jest szereg imprez kulturalnych w każdym z pięciu miast gminnych Powiatu Lwóweckiego. Są rajdy rowerowe i spływy kajakowe.

Zwiedzić wszystkiego jednego dnia się nie da więc zapraszamy na dłużej. Wcześniej nie było trudno, teraz jest jeszcze łatwiej, można zabrać znajomych i wspólnie przeżyć miłe chwile. Zapraszamy.

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Rowerowe LGD – aktywnie w wolnym czasie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich realizowanego przez Powiat Lwówecki.