DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Polsko – czeska sztuka!
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
 Sztuka jednoczy ludzi różnych kultur i pokoleń – to tytuł projektu w ramach którego odbył się polsko – czeski plener artystyczny. Artyści – 9 z terenu powiatu lwóweckiego oraz 9 z czeskiego Zaclerza i okolic zamieszkali na kilka dni w Schronisku Młodzieżowym w Łupkach. Oprócz tego, że w trakcie pleneru miały powstać prace, które będzie można podziwiać podczas 5 wystaw (2 w Czechach i 3 w Polsce) od września do grudnia 2014 roku, to plener był okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami i dokonaniami.
 
   

Bariera językowa szybko przestała być problemem, wszak język sztuki jest uniwersalny i bardzo szybko uczestnikom pleneru udało się znaleźć wspólny język. Ilu artystów tyle metod pracy i warsztatu, zdjęcia, szkice, rysunki czy nawet obrazy powstawały w zacisznych pokojach schroniska, podczas samotnych lub wspólnych pieszych i samochodowych wypraw, bądź w przerwach pomiędzy jedną rozmową a drugą. Inspiracji do pracy było sporo, piękne krajobrazy, zabytki historyczne czy też wydarzenia odbywającego się równolegle 800 – lecia Wlenia dostarczały wielu tematów do tworzenia.
 
   
Choć siedem wspólnie spędzonych dni upłynęło szybko, to nikt nie żałował wspólnie spędzonego czasu. Po plenerze pozostały wspomnienia, wkrótce odbędą się wystawy, a wzajemne kontakty i przyjaźnie pozostaną jeszcze długi czas.
 

Plener odbył się w ramach projektu pn.: „Sztuka jednoczy ludzi różnych kultur i pokoleń”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.


 
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional