MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH
W PIŁCE NOŻNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ŚLĄSKI 2014.

W dniach 6, 7 czerwca 2014 r. odbędzie się II Finał MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH W PIŁCE NOŻNEJ NA „ORLIKU” LWÓWEK ŚLĄSKI 2014.

Gospodarzem i organizatorem rozgrywek sportowych jest Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim, którego integralną część stanowi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, natomiast współorganizatorem i jednocześnie sponsorem jest Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym„PŁAKOWICE”.

Pomysłodawcami i bezpośrednimi koordynatorami są Jolanta i Tomasz Gałuchowie, pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Głównym celem Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych jest eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego oraz przygotowanie wychowanków do życia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi. Do celów szczegółowych zaliczamy rozwijanie zainteresowania sportem, kształtowanie dyscypliny i autokontroli, budowanie prawidłowych więzi oraz promowanie zdrowego stylu życia. Aby w pełni realizować wymienione wyżej cele, zachęcamy młodzież do udziału w rozgrywkach sportowych, które stwarzają możliwość prowadzenia działań socjoterapeutyczno – resocjalizacyjnych.

Do turnieju II edycji zgłosiło się 20 drużyn z całej Polski. Regionalne rozgrywki odbyły się w dniach 1.04. – 18. 05. 2014 r.

Do finału zakwalifikowały się wymieniowe niżej ośrodki:

1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Chłopców im. św. Jana Bosko w Strzelnie.(KUJAWSKO-POMORSKIE).
  2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Towarzystwa Interwencji Społecznych w Namysłowie.(OPOLSKIE).
  3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku. (DOLNOŚLĄSKIE).
  4. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Woli Rowskiej. (MAZOWIECKIE).
  5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach. (MAŁOPOLSKA).
  6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rzepczynie. (ZACHODNIOPOMORSKIE).
  7. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście. (ŚWIĘTOKRZYSKIE).
  8. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim. (DOLNOŚLĄSKIE)