Sesja Rady Powiatu
Prezentacja modelu nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego oraz ewaluacja Strategii Rozwoju Powiatu Lwóweckiego były głównymi tematami części roboczej Sesji Rady Powiatu Lwóweckiego, która odbyła się 30 maja 2014 roku w siedzibie Starostwa.

Sesję od powitania przybyłych gości rozpoczął Henryk Kulesza, Radni przyjęli protokół z poprzedniej Sesji oraz przegłosowali porządek obrad.

Założenia modelu nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego wraz z rekomendacjami odnośnie jego wdrażania na szczeblu powiatu przedstawiła Wanda Bielańska reprezentująca Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Prezentowane trzy modele zakładają udzielanie bezpłatnych porad prawnych i jeden z nich są przygotowywane do realizacji przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Raport z ewaluacji Strategii Rozwoju Powiatu Lwóweckiego przestawił Dawid Kopeć – naczelnik Wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji. Dyskusja o raporcie i samej Strategii była długa, a jej konkluzją był wniosek Radnych do Zarządu Powiatu o jej aktualizację. Konieczność przyjęcia zmian do Strategii wynika choćby z faktu rozpoczęcia nowego okresu programowania funduszy europejskich, z których pierwsze nabory mają pojawić się pod koniec br. Obecny Zarząd Powiatu ma przygotować założenia do aktualizacji Strategii jeszcze przed końcem kadencji.

W trakcie Sesji radni przyjęli zmiany do budżetu na 2014 rok. Treści uchwał wraz z uzasadnieniem opublikowane są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem www.bip.powiatlwowecki.pl

Kolejna Sesja odbędzie się 27 czerwca 2014 roku.