DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Wystawa czeskich i polskich artystów
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
 W dniu 7 marca 2014r. w Muzeum Miejskim w czeskim w Zaclerzu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej czeskich i polskich artystów " Zacler oczami artystów", którego organizatorem było Muzeum Miejskie w Zaclerzu. Projekt współfinansowany przez Euroregion Glacensis z programu współpracy transgranicznej Polska - Czechy. Sala wypełniona widzami, przejęci artyści cieszący się z kolejnego wspólnego spotkania uśmiechali się do siebie oczyma, w jednej ręce ściskając kwiatka, w drugiej folder wystawy. Kuratorem wystawy był Daniel Mach (Muzeum Miejskie Zacler), a wśród gości- Starosta Zaclerza Miroslav Vlasák oraz Starosta Lwówecki Józef Stanisław Mrówka.

 

Była to pierwsza odsłona wystawy, która wędrować będzie po czeskich i polskich miastach, by w kulminacyjnym momencie towarzyszyć kolejnemu plenerowi polskich i czeskich artystów, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca we Wleniu. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego i nie tylko, na wernisaż do Galerii im. M. Fludra we Wleniu, byście sami mogli kontemplować piękno Zaclerza zamknięte w autorskich pracach.

 
      

Swoje prace prezentują: Adéla Ševčikowá, Anna Komsta, Andrzej Górecki, Daniela Mikešova, Daniel Mach, Jacek Knap, Jolanta Andrejków, Květa Krhánková, Lucie Volhejnová, Mikołaj Hertel, Miloš Tryzna, Marzena Stalisz, Stanislav Špelda, Tereza Volhejnová i Władysław Gałczyński.
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional