Wystawa czeskich i polskich artystów
 W dniu 7 marca 2014r. w Muzeum Miejskim w czeskim w Zaclerzu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej czeskich i polskich artystów " Zacler oczami artystów", którego organizatorem było Muzeum Miejskie w Zaclerzu. Projekt współfinansowany przez Euroregion Glacensis z programu współpracy transgranicznej Polska - Czechy. Sala wypełniona widzami, przejęci artyści cieszący się z kolejnego wspólnego spotkania uśmiechali się do siebie oczyma, w jednej ręce ściskając kwiatka, w drugiej folder wystawy. Kuratorem wystawy był Daniel Mach (Muzeum Miejskie Zacler), a wśród gości- Starosta Zaclerza Miroslav Vlasák oraz Starosta Lwówecki Józef Stanisław Mrówka.

Była to pierwsza odsłona wystawy, która wędrować będzie po czeskich i polskich miastach, by w kulminacyjnym momencie towarzyszyć kolejnemu plenerowi polskich i czeskich artystów, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca we Wleniu. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego i nie tylko, na wernisaż do Galerii im. M. Fludra we Wleniu, byście sami mogli kontemplować piękno Zaclerza zamknięte w autorskich pracach.

Swoje prace prezentują: Adéla Ševčikowá, Anna Komsta, Andrzej Górecki, Daniela Mikešova, Daniel Mach, Jacek Knap, Jolanta Andrejków, Květa Krhánková, Lucie Volhejnová, Mikołaj Hertel, Miloš Tryzna, Marzena Stalisz, Stanislav Špelda, Tereza Volhejnová i Władysław Gałczyński.