„Mam Haka na Raka"
UCZNIOWE ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH
W LWÓWKU ŚLĄSKIM KOLEJNY RAZ BIORĄ UDZIAŁ W AKCJI
„MAM HAKA NA RAKA”

Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji jako honorowy patron informuje, że uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim kolejny raz biorą udział w Ogólnopolskim Programie dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”, którego ideą jest kształtowanie postaw prozdrowotnych, ukazywanie konieczności badań profilaktycznych, oswajanie z problemem nowotworów.
Uczniowie pod opieką nauczyciela p. Violetty Półćwiartek przeprowadzą szereg działań edukacyjnych wśród swoich rówieśników oraz społeczności lokalnej, aby zachęcić ich do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrycia nowotworu.
W finale programu będą musieli zaprojektować kampanię społeczną, która będzie emitowana w mediach na terenie całego kraju. Wszystkie działania są dokumentowane na stronie www.mamhakanaraka.pl.
Program trwa od 2007 roku. Każda edycja poświęcona była innemu nowotworowi: piersi, szyjki macicy, prostaty, jelita grubego, płuc oraz czerniakowi. Tegoroczna 7. edycja programu została ukierunkowana na profilaktykę nowotworów układu chłonnego, czyli chłoniaków.
Aby rozpropagować informacje o chłoniaku wśród społeczności lokalnej, uczniowie, w ramach realizacji programu, postanowili zorganizować koncert charytatywny, który odbędzie się 15 lutego 2014 r. w Sali Mieszczańskiej lwóweckiego ratusza.
Patronat Honorowy sprawują: Starosta Lwówecki, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim, Lwówecki Ośrodek Kultury, Top Biuro, GraMa, POLMAT Rakowice Małe
Wystąpią: I. Drozdowicz, W. Nestorowicz, P. Półćwiartek, C. i B. Trocewicz,
M. Kuśnierz, Ł. Pawłowski, R. Kidaj, P. Kierepka, D. Dziok, P. Marecka,
gościnnie: M. Brygida, S. Balczunas, P. Hulecki.